Kouzlo měsíčního svitu (recenze) online ke shlédnutí a stažení zdarma (download)!

Kouzlo měsíčního svitu (recenze)

158617595_857864
Kouzlo měsíčního svitu (recenze)

Woodyho Allena není nutno představovat, jeho filmy jsou neobyčejné a úspěšné po celém světe, ať už se jedná o jeho starší tvorbu (Annie Hallová, Manhattan) nebo o jeho novější kousky (Půlnoc v Paříži nebo loňské Jasmíniny slzy). Letošní rok vstoupila do kin romantická komedie Kouzlo měsíčního svitu s Colinem Firthem a Emmou Stone. Zaujme diváky stejně tak, jako starší filmy Woodyho Allena?

Tak trochu sázka na jistotu

Kouzlo měsíčního svitu má děsně líbivý námět. Děj se odehrává v jižní Francii ve 20. letech minulého století. Stanley (Colin Firth) je iluzionista a kouzelník vystupující pod pseudonymem Wei Ling Soo. Setkává se se svým přítelem Howardem (Simon McBurney), který ho upozorní na mladou šarlatánku Sophii (Emma Stone), která má údajně opravdové jasnovidecké schopnosti. Stanley tomu však nevěří, tudíž se ji rozhodne navštívit, aby odhalil, v čem spočívají její podvody. Ovšem všechno nasvědčuje, že se setkal se skutečným médiem. Zcela přehodnocuje své chápání života a postupně se do Sophie zamiluje. Netají ale Sophie něco? Jsou její schopnosti vážně skutečné? V čem je háček? V něčem zřejmě ano, v každém případě si s tímto snímkem užijete opravdu spoustu srandy a poslechnete si brilantní dialogy o životě. Filmu navíc nechybí šarm díky nádhernému prostředí jižní Francie a celé je to takové milé, že se občas přistihnete s „přiblblým“ úsměvem na tváři. Kouzlo měsíčního svitu je však na jednu stranu sázka na jistotu, Woody Allen se nesnaží přicházet s něčím novým a originálním, nicméně je to precizně zrežírovaná a dobře šlapající žánrovka, na kterou se nikdo nemůže zlobit.

 Úžasné dialogy a herecké výkony

Jak jsem již zmiňoval, jižní Francie je vážně kouzelná. Už od začátku je Kouzlo měsíčního svitu audiovizuální slastí. Malebnou krajinu, rekvizity a kostýmy se spojením s výbornou jazzovou hudbou si nelze nezamilovat. A když poté přichází prostor pro vtipné šarlatánství Emmy Stone a úžasný sarkasmus Colina Firtha, o zábavu je postaráno. Se všemi těmi řečmi o tom, že mezi herci nebyla žádný chemie, se neztotožňuji, postavy Stanleyho i Sophie jsou skvělé a oba herci předvádí vynikající herecké výkony (a nejen oni, potěší třeba i malá role Eileen Atkins). Navíc se mohou dobře opírat o povedený scénář, především dialogy jsou naprosto báječné a považuji je za jeden z největších kladů této romantické komedie. Všechna ty „životní moudra“ se prostě poslouchají krásně, a tak má divák oprávněný pocit, že zrovna sleduje inteligentní snímek a vůbec ho nezajímá, že je to tak trochu klišovité, jednoduché a bez výraznějších ambicí. Mnohem důležitější však je, že Kouzlo měsíčního svitu vyvolá v lidech opravdu pozitivní emoce. Navíc má rozumné tempo a stopáž, takže nenudí. Snímek prostě podle mého názoru osloví filmařsky i obsahově. Dokážu si představit, že se bude líbit jak mladším, tak starším lidem.

 Náboženství, láska, smysl života

První polovina filmu je fakt úsměvná, Sophie (Emma Stone) se snaží božsky přesvědčit o svých schopnostech Stanleyho (Colin Firth), který ji stále stírá svými ironickými hláškami a je jí v patách, aby odhalil podvod. Druhá polovina už více hraje na vážnější notu, avšak přesto se dá prakticky celý film označit jako jedna velká konverzační hra zabývající se tématy jako je například náboženství, láska či smysl života, a to příjemně odlehčeným způsobem. Divák má tudíž šanci sám se zamyslet nad svými životními postoji. Ačkoli Kouzlo měsíčního svitu ke konci trochu ztrácí dech, jako celek funguje dobře. Netvrdím, že je to Allenův nejlepší film, ovšem myslím si, že toho i tak nabízí spoustu. Jedině ten, kdo od něj čeká vyloženě perlu, bude možná zklamán.

 

Celkové hodnocení: 85 %

Kouzlo měsíčního svitu sice nepřináší nic nového a je to opravdu „jen“ velmi milá a inteligentní romantická komedie, každopádně obsahuje neskutečně nádherné herecké výkony, prostředí, hudbu a dialogy. Jednoduše řečeno, jedná se o krásný film, kde se pobavíte a zároveň se i zamyslíte nad svými postoji. Řekl bych, že Kouzlo měsíčního svitu prostě skvěle vystihuje tvrzení, že v jednoduchosti je krása.

 

Kouzlo měsíčního svitu

Magic in the Moonlight

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2014, 97 min

 

Režie: Woody Allen

Scénář: Woody Allen

Kamera:  Darius Khondji

Hrají: Emma Stone, Colin Firth, Simon McBurney, Eileen Atkins, Marcia Gay Harden, Hamish Linklater, Jacki Weaver, Erica Leerhsen, Jeremy Shamos, Antonia Clarke, Lionel Abelanski

Kouzlo měsíčního svitu (recenze) ke stažení
1 - Propadák2 - Nic moc3 - Dobré4 - Vynikající5 - Nejlepší
2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...